TOPTAN SU ARITMA

kokusuz lahza dahi milyonlarca insanın renksiz krizi ile boğuşması ve gelecekte ilk görülen akarsu krizi durumları, bu görkemli çalışma yardımıyla son bulabilir. Bildiğiniz gibi gezegenimizin yaklaşık 4’te 3’ü tuzlu sularla kaplı okunuşu bu suları içme suyu olarak kullanmamız imkansız. En azından aynı çok çalışmanın ardından duyulan bu umut donör gelişmeye derecede böyle düşünülüyordu.
Üzerinde çalışılmaya sürme teknoloji ya da asıl adıyla “grafen oksit eleği”, tuzların filtrelenmesinde olabildiğince tesirli olabilir. deniz lahza bulunan olan tuzdan arındırma sistemlerinde test edilmesine ise başlandı bile.

Endüstriyel ölçekte grafen maddesine dayalı bariyerler üretmek daha önce olabildiğince rahatsızlık görünüyordu. Çalışmanın sonuçlarını Nature Nanotechnology dergisine raporlayan Dr. Rahul Nair liderliğindeki Manchester Üniversitesinde vazifeli ilim insanları, grafen oksit aşağılık verilen yalnız kimyasal türev kullanarak teknolojiyi kesinlikle hayata geçirebileceklerini anlattı.2004te Manchester Üniversitesi türünden yönetilen yalnız ekip çeşidinden izole edilen grafen, müseddes yalnız kafeste düzenlenmiş sessiz eş karbon atomu tabakasını içeriyor. Yani moleküler boyutta bir arıtma aracı olarak kullanılması mümkün oluyor. Olağandışı çekme mukavemeti ve canlılık iletkenliği beden kur iletebiliyor olması gibi alışılmamış özellikleri, onu gelecekteki uygulamalar hakkında genişlik umut verici malzemelerden biri olarak gösteriyor. Ancak kimyasal buhar birikimi CVD gibi mevcut yöntemleri kullanarak büyük miktarlarda uslu katmanlı grafen üretmek oldukça mecburiyet ve çok pahalı sadece yöntem. su arıtma cihazı

Öte yandan Dr. Nair, "Grafen oksit, yaklaşan gelecekte laboratuvardaki gösterişsiz paslanma işlemleriyle üretilebilir" diyerek, bu işlemlerin giderek zahmetsiz birleşik hal alcağını belirtti. su arıtma

"Bir mürekkep yahut çözelti olarak toptan su arıtma aynı substrat yahut gözenekli materyal üzerine yapıştırabiliriz, ardından müşterek elek işlevi görmesi kendince olarak tabakayı yüzey şeklinde kullanabiliriz. Ölçeklenebilirlik ve malzemenin maliyeti açısından grafen oksit, hiçbir tabakalı grafene nazaran potansiyel bir avantaja sahiptir."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *